SŁABY ROK spektakl

23 lipca 2019   /   byMartyna  / Categories :  Projekty

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego

Występują: Mateusz Bernacik, Katarzyna Faszczewska, Marta Franciszkiewicz, Kaja Janiszewska, Maciej Kaczor, Zuzanna Kotara, Karolina Marcisz, Martyna Matoliniec, Matylda Matuszak, Joanna Sobocińska, Łukasz Zubrzycki, Samanta Zwolennik

FOT: DARIUSZ KOZŁOWSKI // ANNA HAUDEK

„Słaby rok” to opowieść o początkujących aktorach. Bardzo osobiste przedstawienie złożone z doświadczeń debiutujących artystów. Niezwykle szczery manifest, w którym negocjują sami ze sobą, oraz z publicznością, kim tak naprawdę jest artysta. Co powinien umieć, mieć, rozumieć?

Jest o przekraczaniu granic performance’u i performera, o absurdach sztuki współczesnej i o rozczarowaniu edukacją artystyczną jaką znamy.

Młodzi artyści zastanawiają się nad kondycją zawodu aktora – lalkarza w Polsce oraz nad zjawiskiem jakim jest szeroko pojmowany talent – „to coś”. Odmawiają powielania schematów oraz pielęgnowania kompleksów. Otwarcie mówią o traumatyzującej funkcji systemu edukacji artystycznej i bezlitosnym kategoryzowaniu – jak to jest być słabym rokiem? Jak to się dzieje, że kilkunastu indywidualistów z najróżniejszymi potencjałami nagle kolektywnie staje pod takim  szyldem? Młodzi aktorzy zagrani przez młodych aktorów opowiedzą również o swoich największych artystycznych marzeniach, o idolach, odkryciach i nadziejach.  A wszystko to z wielkim dystansem, dużą dozą autoironii i czasami trochę słabo… jak na „słaby rok” przystało.

Reżyseria: Martyna Majewska

Scenografia: Anna Haudek
Muzyka: Dawid Majewski
Kostiumy: Artur Mazur
Projekcje: Piotr Bartos
Reżyseria światła: Jakub Frączek
Choreografia: Magda Marcinkowska
Asystent reżysera: Marta Wiśniewska

Plakat i identyfikacja wizualna: Anna Haudek